Hubnutí a léky jsou dva pojmy, které se nemají právě v oblibě. Abychom byli přesní, měli bychom ale uvést některé léky. Obecně platí, že téměř všechny léky mají nějaké více či méně neblahé vedlejší účinky, nebo mohou mít, a jedním z nich je právě tloustnutí.
Pokud se tedy chystáme zhubnout, případně už na hubnutí pracujeme a rafička váhy se posouvá opačným směrem, než je náš kýžený cíl, měli bychom si shrnout, jaké léky aktuálně bereme nebo jsme v poslední době brali. To jestli se po daném léku přibírá, nejsnáze zjistíme z příbalového letáku, kde by měli být podobné účinky uvedeny.
Pokud je příbalový leták málo obsáhlý můžeme se zkusit podívat i na reference na internetu, jaké zkušenosti s ním v souvislosti s váhou mají ostatní uživatelé. Samozřejmě je nutné dodat, že s léky je to obecně těžké, pokud se jedná o nezbytnou medikaci, jejich vysazení nepřipadá v úvahu, nicméně můžeme o daném problému zkusit promluvit s ošetřujícím lékařem.
Možná existují i další medikamenty, které by nám sedly lépe a náš metabolismus by se s nimi snáze popasoval. A pokud se jedná o léky, které nejsou nezbytně nutné, a bereme je spíše na vlastní vyžádání než na základě diagnózy, mohli bychom pouvažovat nad jinými alternativami.
Do této skupiny léků patří třeba antidepresiva a různé prášky na uklidnění, které jsou pro mnohé sice pomyslnou berličkou, ale objem pasu často vyjadřuje nesouhlasné stanovisko. Můžeme zkusit zauvažovat, jestli bychom příště na stres nezkusili nějakou bylinkovou směs na uklidnění, třeba meduňku.
Čaje dodají našemu tělu potřebné živiny, nejdou na váhu a dovedou zklidnit naše rozjitřené nervy určitě lépe. Navíc samo hubnutí, pokud ho vezmeme jako novou životní změnu a možnost být fit, je obvykle silným antidepresivem samo osobě.
ZP